Kredyt gotówkowy

pozyczkaKredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych w naszym kraju. Występuje również pod nazwą kredytu konsumenckiego (z założenia jest przeznaczany głównie na cele konsumpcyjne) lub pożyczki gotówkowej ( słowo pożyczka pojawia się tutaj ponieważ banku nie interesuje cel, na jaki przeznaczamy pieniądze).

Masz zdolność kredytową?

Jeśli dysponujemy tzw. zdolnością kredytową, czyli w praktyce stałymi dochodami z dowolnego źródła, banki bez problemu udzielą nam kredytu gotówkowego. Jedyną rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę wybierając bankowego pożyczkodawcę jest oprocentowanie kredytu i kwota kredytowania.

Tu różnice mogą być dość znaczące i warto jest poświęcić trochę czasu na dokładne kalkulacje. A taki kredyt generalnie jest dość drogi. Oprocentowanie RSO może sięgnąć powyżej 20 % i mowa tu o bankach a nie firmach pożyczkowych czy para bankach. To cena jaką płacimy za szybkość i prostotę uzyskiwania gotówki na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy w kwadrans

A w dobie bankowości mobilnej pieniądze możemy mieć już na koncie w 15 minut bez wychodzenia z domu. Mimo pewnego ryzyka, to świetny sposób na bardzo dobry zarobek dla banków, dlatego w swojej ofercie każdy praktycznie bank ma dostęp do szybkich kredytów gotówkowych coraz częściej w wersji on-line oczywiście dla własnych klientów posiadających w danym banku rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy.

W takim przypadku spada nawet oprocentowanie.

Liderzy rankingów oferują od 14 do 16%. A konsumenci chętnie z nich korzystają szczególnie w okresie od maja do września, kiedy to z w ten sposób pozyskanych pieniędzy finansują komunie, wyjazdy weekendowe i wakacyjne oraz wyprawki szkolne.

Czy kredyty gotówkowe są drogie?

Kredyty gotówkowe nie są tanie, ale są znakomitym sposobem na uzupełnienie braków w domowym budżecie, gdy trudno nam o oszczędności, albo zaskoczą nas niespodziewane wydatki.

Czasami są wybierane pomimo kosztów jedynie ze względu na prostotę udzielania, jako alternatywa np. do skomplikowanego proceduralnie kredytu samochodowego.